Informacja techniczna

Opis osiedla

Osiedle składa się z dwóch budynków o wysokości 3 kondygnacji nadziemnych, usytuowanych na jednokondygnacyjnym garażu w części podziemnej. Dojazd do kompleksu i wejście na jego teren są bezpośrednio od ulicy Stawy 4. Cały teren nieruchomości jest ogrodzony i strzeżony. Na terenie osiedla są ciągi piesze i jezdne umożliwiające dojście do poszczególnych klatek.

Pomieszczenie na odpadki stałe – Pomieszczenia na odpady stałe znajdują się w części podziemnej budynków.

Monitoring – Osiedle znajduje się pod stałą kontrolą kamer.

Mała architektura – Teren osiedla jest wyposażony w takie elementy małej architektury jak: ławeczki, osiedlowe kosze na śmieci, lampy, pergole.

Zieleń – Całość zagospodarowania terenu została uzupełniona o zieleń niską.

Konstrukcja

Fundament – Żelbetowa, płyta fundamentowa izolowana.

Konstrukcja podziemia – Żelbetowa monolityczna – ściany zewnętrzne ocieplane
styropianem

Konstrukcja nadziemia – Żelbetowy układ płytowo-słupowy z usztywniającymi ścianami żelbetowymi, częściowo ściany konstrukcyjne murowane.

Ściany zewnętrzne – Z porothermu ocieplane 20cm styropianem.

Ściany wewnętrzne – Z porothermu oraz częściowo karton-gips .

Dach – dachówka ceramiczna

Elewacja

Tynki zewnętrzne – Część elewacji budynku ocieplona metodą lekką mokrą wykończona wyprawą tynkarską.

Stolarka okienna – Stolarka okienna dwukolorowa pcv.

Pozostałe przeszklenia – Witryny doświetlające na niektórych klatkach schodowych.

Balkony i tarasy – Powierzchnie balkonów, tarasów i loggii obłożone płytkami gresowymi; balustrady, pochwyty stal kwasoodporna.

Parapety zewnętrzne – Parapety z blachy.

Części wspólne

Hole wejściowe – Do wykończenia holi wejściowych klatek schodowych zostały użyte estetyczne materiały wykończeniowe. Powierzchnie podłóg – wykończone granitem, ściany częściowo wyłożone gresem, wykańczane tynkiem cem.-wapiennym, pomalowane, skrzynki pocztowe. Przeszklone drzwi wejściowe do budynków.

Windy – Każda z klatek schodowych jest wyposażona w windę obsługującą kondygnacje mieszkalne i garaż podziemny.

Klatki schodowe – Korytarze, biegi schodowe i spoczniki wyłożone granitem, ściany i sufity otynkowane i pomalowane, balustrady ze stali kwasoodpornej.

Mieszkania

Tynki – Tynki cementowo-wapienne na ścianach i sufitach. W pomieszczeniach mokrych tynkowane są jedynie sufity.

Posadzki – Warstwa podkładowa pod docelowe wykończenia podłóg – szlichta cementowa, podłogi z dębowych deszczułek (parkiet) lakierowanych na półmat.

Drzwi wejściowe – Drzwi wzmocnione, z progiem, wycieraczka znajdująca się przed drzwiami.

Parapety wewnętrzne – Parapety z granitu.

Instalacje

Elektryczne – Mieszkania są wyposażone w tablicę mieszkaniową, przewody miedziane, podtynkowe, wypusty elektryczne zakończone kostką; włączniki i gniazda zakończone osprzętem elektrycznym; w kuchni przewód z zasilaniem trójfazowym do zasilenia kuchenki elektrycznej.

Wod-kan – Instalacja ciepłej i zimnej wody została doprowadzona do pomieszczeń mokrych i kuchni; instalacja kanalizacyjna doprowadzona do pomieszczeń mokrych i kuchni.

Centralnego ogrzewania – Ogrzewanie kotłownia gazowa zasilana z sieci miejskiej; w mieszkaniach grzejniki stalowe – płytowe.

Wentylacji – Wentylacja mechaniczna wywiewna

Instalacje niskoprądowe – W każdym lokalu rozprowadzono instalację umożliwiającą podłączenie TV, telefonu oraz internetu.

Kontroli Dostępu – Wejście na teren osiedla, garażu i do poszczególnych klatek za pomocą
kodu wejściowego; wjazd do garażu bramą otwieraną za pomocą pilotów.

Domofonowa – W mieszkaniu domofon z możliwością zmiany na wideofon w ramach
dopłaty przez Kupującego.

Monitoringu ogólnego – Teren osiedla, garaż podziemny i hole klatek schodowych – zaprojektowano możliwość utrzymywania pod stałym monitoringiem kamer.

Wszystkie mieszkania są w pełni wyposażone m.in w mikrofalówki,pralki, lodówki,zmywarki oraz  umeblowane. W mieszkaniach znajdują się wbudowane szafy oraz zabudowy kuchenne.

Wszystkie mieszkania są w pełni wyposażone m.in w mikrofalówki,pralki, lodówki,zmywarki oraz umeblowane. W mieszkaniach znajdują się wbudowane szafy oraz zabudowy kuchenne.